Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná

Ďakujeme majiteľom psov...

ECO DOG TOILET STANICA v našom meste. Zapojte sa do ankety Toalety pre miláčikov, áno či nie...

ilustračné fotokolobeh

Dňa 22.3.2018 bola mestu doručená petícia za urýchlené vypovedanie zmluvy o osadení a prevádzkovaní psích toaliet v meste Handlová s platnými 771 hlasmi. O petícii za zrušenie pilotného projektu ekologických toaliet na MsZ Handlová dňa 26.4.2018 informoval primátor mesta s tým, že vyhovel petícii a vypovedal zmluvu. Výpovedná lehota je 3 mesiace. Mesto Handlová dodržalo všetky zákonné postupy súvisiace s realizáciou pilotného projektu a spoločnosť ECO DOG TOILET GROUP dodržala všetky zmluvné podmienky. 

V Handlovej 2.5.2018

O projekte

Mesto Handlová sa z dôvodu skvalitnenia služieb poskytovaných svojim občanom, ako aj z dôvodu ochrany životného prostredia a verejnej zelene, rozhodlo riešiť problém so psími exkrementami inštaláciou ECO DOG TOILET STANÍC. V Handlovej  boli v dňoch 14. a 15.11.2017 nainštalovných 20 ks staníc v lokalitách na Ul. ČSA, Prievidzská, Námestie baníkov, Okružná a Partizánska.

Firma, ktorá sa stará o ich prevádzku, odviezla za tri mesiace takmer jeden a pol tony psích exkrementov z 20 košov, ktoré sú súčasťou psích záchodov. Od 15. novembra 2017 do 16. februára tohto roka boli v Handlovej 13 krát a doplnili aj 26 tisíc rukavíc. Koncom februára 2018 vymenili vo všetkých toaletách podložie.

Po prvýkrát má mesto štatistiku, koľko psích výkalov sa na území mesta vyprodukuje, aj keď tieto čísla sú špičkou ľadovca. Štatistiku za prvý kvartál fungovania novinky v meste vyhodnocovalo mesto aj s mestskými kynológmi, ktorých do projektu s toaletami zapojilo. Podľa názoru kynológov, je efektívnosť resp. opodstatnenosť projektu v tom, ako ho budú majitelia psíkov využívať. Aj keď je to na dlhšiu dobu, dá sa to naučiť vlastne každý psík. Handlovskí kynológovia hodnotia psie toalety ako ústretový krok samosprávy k psíčkarom, ktorých je v Handlovej 1800.

Dvadsať kusov psích toaliet je podľa niektorých málo a mali by byť rozmiestnené aj do ostatných lokalít v meste, aby ich mali psíčkari všade po ruke. Mesto zatiaľ hodnotí túto službu pozitívne hlavne z dôvodu komplexnosti služby, existencie systému spracovania takéhoto druhu odpadu, ktorý neostáva v meste.  V trojmesačnej platbe v sume 3990 Eur je zahrnutá komplexná pravidelná údržba  psích toaliet, čiže vývoz psích výkalov, dopĺňanie rukavíc v týždňových intervaloch, výmena podložia s feromónmi raz za tri mesiace, oprava zariadenia v prípade poškodenia. 

V Handlovej si aj podľa kynológov väčšina majiteľov psíkov po sebe robí poriadok. Nové zariadenia si kladú za cieľ vytvoriť prostredie, ktoré je čisté a udržiavané. Skúste svojich psíkov vodiť v okolí toaliet. Aj keď psík nevykoná potreby priamo v toalete, vždy v nej nájdete čisté rukavice a odpadkový kôš na psie výkaly. Tie určite nepatria do komunálneho odpadu. Zapojte sa do ankety „Toalety pre miláčikov, áno či nie“ nižšie do konac marca 2018.

ANKETA toalety pre psíkov, áno či nie.

Hlasovať môžu registrovaní návštevníci od 19.3.2018!

Vážení hlasujúci, ďakujeme za to, že ste prejavili svoj názor a hlasovali v ankete, ktorú mesto Handlová spustilo začiatkom marca 2018. Na hlasovanie v ankete bol použitý modul, ktorý je prednastavený prevádzkovateľom. Mesto Handlová nechalo anketu otvornú pre všetkých hlasujúcich, čím bolo spôsobené to, že bolo možné hlasovať viackrát. Preto od 19. marca spúšťame novú anketu!

Anketa bude trvať od 19. marca do 19. apríla 2018. Skôr ako budete hlasovať bude potrebné aby ste sa registrovali. Registrovať sa môžete už teraz po kliknutí sem, registračný formulár je dostupný aj z hlavnej stránky v ľavom hornom rohu. Tým, že sa zaregistrujete, môžete sa prihlásiť aj na odber noviniek.

Prosíme, v prípade, že máte ďaľšie otázky alebo pocit, že modul ankety nefunguje správne, neváhajte nás kontaktovať na tel. linke 0908 342 616 alebo napíšte na handlova@handlova.sk.

Ďakujeme!

Výsledky ankety a infomácie o petícii
Toalety pre psíkov, áno či nie! Anketa od 19.3 do 19.4.2018 na www.handlova.sk 
ÁNO pre pilotný projekt ECO DOG TOILET, ktorého obsahom je komplexná služba spočívajúca v inštalácii staníc pre psíkov, ich údržbe, úprave, oprave vrátane zabezpečenia pravidelnej týždennej výmeny sáčkov a filtrov za cenu 3990 € s DPH štvrťročne.
59
NIE pre pilotný projekt ECO DOG TOILET, ktorého obsahom je komplexná služba spočívajúca v inštalácii staníc pre psíkov, ich údržbe, úprave, oprave vrátane zabezpečenia pravidelnej týždennej výmeny sáčkov a filtrov za cenu 3990 € s DPH štvrťročne.
67
Spolu hlasov po registrácii: 126.
Ďakujeme všetkým hlasujúcim za zapojenie sa do ankety.


 

Čo je ECO DOG TOILET STANICA?

ECO DOG TOILET stanica je nové, patentovo chránené a revolučné technické riešenie problému so psími exkrementami. Je to v skutočnosti hygienické zariadenie na venčenie psov, ktoré je jedinečné, dômyselné a jediné svojho druhu na celom svete. Ekologicky a efektívne rieši likvidáciu a neutralizáciu psích exkrementov na verejných priestranstvách a v obytných zónach miest už od počiatku, to znamená, že nedochádza ku kontaktu psieho moču a výkalov s okolitým prostredím a jeho následnej kontaminácii.

Ako funguje ECO DOG TOILET stanica a ako ju používať?

ECO DOG TOILET stanica priťahuje psy a aktívne podporuje ich vylučovanie vďaka špeciálnej zložke s obsahom psích feromónov, ktorá sa postupne uvoľňuje do okolia stanice. Táto zložka so psími feromónmi pôsobí na psy ukľudňujúco a podporuje preznačovanie ich vlastného teritória. ECO DOG TOILET feromónová zložka bola špeciálne pripravená odborníkmi a je založená na čisto prírodnej báze. Pre ľudí je neidentifikovateľná. Spolupráca majiteľa psa pri tomto ekologickom riešení je veľmi dôležitá, lebo psa je potrebné podporovať na vykonávanie potreby v ECO DOG TOILET stanici, obzvlášť pri ranných prechádzkach. Majiteľ psa po príchode k ECO DOG TOILET stanici, umožní psovi pohodlný prístup povolením vôdzky, prípadne jej zafixovaním na závesný element, ktorý sa nachádza na stĺpe stanice. Následne pes sám inštinktívne pôsobením dômyselného systému stanice ECO DOG TOILET vykoná potrebu. Potom je vhodné psa pochváliť prípadne odmeniť, aby si na venčenie v ECO DOG TOILET STANICI vytvoril návyk. Tuhý exkrement naberieme priloženou lopatkou aj s časťou absorpčnej hmoty a vhodíme ho do plastového vreca, ktoré sa nachádza v ochrannom koši upevnenom na stĺpe ECO DOG TOILET stanice. Zvyšky exkrementu a vylúčený moč prechádza absorpčnou hmotou a následne filtračnou zložkou, čím sú zbavené choroboplodných zárodkov, zápachu, pH kyslosti a sú neutralizované. Filtračný systém je pravidelne monitorovaný a servisovaný.

10 dôvodov prečo ECO DOG TOILET STANICA

  1. Koniec nosenia nepríjemných „darčekov“ na topánkach domov, do auta, do práce… , keďže vonku už niet do čoho stúpiť
  2. Svet je zrazu voňavejší – nešíri sa nepríjemný zápach
  3. Čisté parky a detské ihriská s bezstarostnými rodičmi a hrajúcimi sa deťmi
  4. Vytráca sa možnosť nákazy ľudí, najmä detí a tehotných žien, miliónmi baktérií a parazitov v psích exkrementoch
  5. Zdravšie psy vďaka zníženiu rizika nakazy z exkrementov iných psov
  6. Minimalizovanie rizika kontaminácie spodných vôd, vodných tokov a pláží nebezpečným obsahom psích ekrementov splachovaným dažďovou vodou
  7. Zníženie rizika kontaminácie pôdy
  8. Povinnosť zberu psích exkrementov a udeľovanie vysokých pokút bez toho, aby mali majitelia psov, ktorí platia dane za svojich miláčikov, iné možnosti ako riešiť tento problém
  9. Čistota ulíc a parkov zvyšuje kvalitu života, pozdvihuje kultúru národa a atraktivitu miest pre cestovný ruch a turizmus
  10. Odpadá finančne nákladné odstraňovanie následkov znečistenia životného prostredia psími exkrementmi.

Služby spočívajúce v prevádzkovaní ECO DOG TOILET stanice zabezpečuje naša spoločnosť ECO DOG TOILET GROUP s.r.o. Činnosť našej spoločnosti nadväzuje na niekoľkoročný vývoj jedného zo svojich spoločníkov, ktorý sa výskumu, vývoju a dosiahnutiu čo najoptimálnejšej konštrukcie predmetného zariadenia venuje už viac ako 15 rokov.

V prípade akýchkoľvek otázok neváhajte kontaktovať našu spoločnosť emailom: info@ecodogtoilet.com, telefonicky: +421 948 056 480, prípadne navštívte náš web: www.ecodogtoilet.com, alebo žiadajte informácie na svojom meste.

Vzhľadom na to, že verejné potreby, poplatky a dane majiteľov psov v mestách a obciach riešia predovšetkým samotné mestá a obce, naše služby ponúkame hlavne samosprávam jednotlivých miest a obcí.

Využívaním ECO DOG TOILET STANICE prispievate k čistote Vášho mesta a udržujete zdravé životné prostredie pre Vás všetkých.


 

Ďakujeme majiteľom štvornohých miláčikov

Väčšina majiteľov psíkov v Handlovej sa stará o svojho miláčika a neváha po ňom urobiť poriadok, a to aj podľa skúseností mestských policajtov. Sú však aj takí, ktorí trikrát denne neurobia nič a pritom možno tak veľa spôsobia. Dajte im vedieť..., záleží na všetkých majiteľoch psov v meste.

Ďakujeme zodpovedným, žiadame ostatných...

Vedeli ste, že...

Plagát - Nič sa vám nestane ak zdvihnete ho... zo zeme 2013

Jeden gram psích exkrementov obsahuje až 23 miliónov koliformných baktérií (napr. Escherichia coli).

Plagát - Nič sa Vám nestane, ak zdvihnete ho... zo zeme 2013

Psie výkaly sú jedným z hlavných zdrojov bakteriálnej kontaminácie vodných tokov.

Plagát - Nič sa Vám nestane, ak zdvihnete ho... zo zeme 2013

Psie výkaly sú nebezpečné pre človeka. Sú zdrojom nákazy bakteriálnymi, parazitárnymi a vírusovými ochoreniami.

Plagát - Nič sa Vám nestane, ak zdvihnete ho... zo zeme 2013

Psie výkaly sú nebezpečné aj pre samotné psy, ktoré sa môžu nakaziť priamym kontaktom alebo požieraním výkalov.

Informačnú kapmaň o nebezpečenstvách psích výkalov a uchovanie čistého prostredia  mesta organizuje mesto Handlová v spolupráci s Mestskou políciu Handlová a Mestským kynologickým klubom Handlová. Handlová 2013


 

dnes je: 18.10.2019

meniny má: Lukáš

podrobný kalendár

webygroup

English version
Úvodná stránka