Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4

Cesta rozprávkovým lesom, 23.jún 2018

Cesta rozprávkovým lesom

Plagát CRL 2018 Handlová

Na úvod pár technických poznámok - prosíme venujte nám pozornosť:

Milí návštevníci, podujatie Cesta rozprávkovým lesom je dokumentované na spravodajské účely. Nie je možné pýtať sa každého z vás, či súhlasíte, aby ste boli na záberoch. Preto vás informujeme vopred a veríme, že ostanete s nami. Informácie nijakým spôsobom nezneužijeme. Všetky podrobnosti o ochrane vašich údajov nájdete  v Zákone č.18/2018 o ochrane osobných údajov (prísnejšie pravidlá ochrany osobných údajov poznáte aj pod skratkou GDPR). Viac aj na tejto stránke po kliknutí sem.

Milí návštevníci, aby ste našli cestu k Ceste rozprávkovým lesom, sledujte už od handlovského námestia tieto značky (CRL - Cesta rozprávkovým lesom)

Značka CRL Handlová je značka, ktrá vás dovedie na Cestu rozprávkovým lesom

Ako sa robí Cesta rozprávkovým lesom sa chodili učiť do Handlovej. Rodinné
podujatie organizujú Handlovčania po štyridsiatykrát a verejne pozývajú tých,
ktorí stáli pri jeho zrode

V sobotu 23. júna 2018 sa od 10.00 h sa na lúke na Jednej studničke bude konať 40. ročník podujatia Cesta rozprávkovým lesom. Handlová pozýva prvých organizátorov, deti, rodičov a starých rodičov a všetkých štyridsiatnikov. Prvý vstup do lesa bude o 10.30 h, posledný o 13.00 h a okrem rozprávkovej cesty lesom ponúkajú organizátori lúku plnú atrakcií a hier. O 12.40 h by sa pódium malo zaplniť 40tnikmi a tými, ktorí stáli pri zrode podujatia.

Cesta rozprávkovým lesom sa v Handlovej organizuje už niekoľko rokov pod organizátorskou taktovkou Domu kultúry mesta Handlová. Prípravy vrcholia v piatok 22.6.2018, kedy sa na lúke na Jednej studničke pripravia stanoviská s hrami a atrakciami, pódium pre účinkujúcich. Okrúhle ročníky vždy tak trochu aj rekapitulujú. Keďže handlovská Cesta rozprávkový lesom sa organizuje 40 rokov, pár zaujímavostí o podujatí:

  • do Handlovej sa prišli učiť ako robiť rozprávkový les možno z dvadsiatich iných miest,
  • pani Pavlíková napiekla na prvú cestu 500 perníkov,
  • výška prvého vstupného boli 3 koruny,
  • prvý guláš varili na obyčajných plynových varičoch,
  • z pôvodnej prechádzky lesom sa stalo podujatie, ktoré má tradičné tri zložky – cestu lesom, atrakcie, pódiový program,
  • podujatie podporujú firmy nielen z mesta a ich zoznam je vždy súčasťou výzdoby pódia,
  • na podujatí spolupracujú všetky mestské organizácie,
  • na podujatí pracuje každoročne približne 70 dobrovoľníkov za desiatu a guláš. Spolu aj s účinkujúcimi je to približne 120 ľudí.
  • každoročne les navštívi viac ako tisícka návštevníkov.

O zábavu sa postará divadlo, tanečné a hudobné vystúpenia, balónová show, ZOO Bojnice, kynológovia, Centrum voľného času Handlová, Slovenské banské múzeum - expozitúra Handlová, Detský a mládežnícky parlament mesta Handlová a samozrejme bude aj dobrá hudba a občerstvenie. Kto príde, stretne tento rok rodinku Gričových a Hniliakových. Ak ich nepoznáte, príďte sa zoznámiť! I keď pršať nebude, trochu sa ochladí, preto si neváhajte zobrať aj teplejšie oblečenie. V prípade nepredpokladanej zmeny počasia bude náhradný termín podujatia 5.7.2018. Ak majú návštevníci obavy, či trafia na handlovskú Jednu studničku, nemusia sa báť. Cestu k 44. ročníku Cesty rozprávkovým lesom určite nájdu vďaka označenou, ktoré sa pre nich pripravuje už z centra mesta.
Vstupné je symbolické 1 €.

Pódiový program 40. ročníka Cesty rozprávkovým lesom v Handlovej
10.00 – 11.00 Súborček - folklórny súbor ZUŠ Handlová
11.00 – 11.30 Tanečná skupina Volcano
11.30 – 12.00 Tanečná skupina Dazya
12.00 - 12.30 Reprodukovaná hudba a hry na pódiu
12.40 – 13.00 Zraz štyridsiatnikov a tých, ktorí stáli pri zrode Cesty rozprávkovým lesom
13.00 – 14.00 Vranovské chodúľové divadlo
14.00 – 15.00 Danka a Janka - divadlo

Saule - balónová show po celý čas pre vás.


 

dnes je: 25.6.2018

meniny má: Olívia, Tadeáš

webygroup

English version
Úvodná stránka