Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná

Celková rekonštrukcia osvetlenia v Handlovej

Osvetlime tmavé miesta

Ilustračný obrázok - Anketný lístok 2008

Vo februári 2008 bola spustená kampaň ,,Osvetlime tmavé miesta v Handlovej“. Občania sa mohli podrobne oboznámiť s postupom v realizovanej televíznej diskusii so zástupcami mesta, v marci sa zapojili do ankety. Mali možnosť vyjadriť sa k danej téme prostredníctvom emailu, telefonicky, osobnou návštevou, odovzdaním anketného lístku.
Všetky požiadavky mesto Handlová zaevidovalo a v apríli bola verejnosť informovaná prostredníctvom Handlovských novín, že požiadavky boli postúpené realizátorovi rekonštrukcie spol. FIN.M.O.S, a.s. Bratislava.


Ako mesto postupuje ďalej?

Všetky požiadavky mesta a občanov boli postúpené projektovému manažérovi spoločnosti FIN.M.O.S., a.s. Bratislava, ktorá bude rekonštrukciu realizovať. Po vyčíslení výšky finančných prostriedkov boli zhodnotené priority rekonštrukcie osvetlenia, ako aj objektívnosť požiadaviek občanov s cieľom zachovať spravodlivé a efektívne riešenie.
Plánované investície na základe vtedy získaných podkladov boli vo výške 21. mil Sk.
Po fyzickom zhodnotení technického stavu jestvujúceho osvetlenia vypracoval projektant projekt, ktorý zahŕňal i všetky spomenuté pripomienky a nutný investičný náklad vzrástol na 45. mil. Sk.


Celkové náklady, ak by boli realizované všetky požiadavky mesta i občanov vzrastú na 45. mil.


Projekt rekonštrukcie verejného osvetlenie sa realizuje na niekoľko etáp. V prvej etape sa prehodnocujú všetky požiadavky občanov – ich opodstatnenosť - a súčasne sa realizujú tie miesta, ktoré nie sú na požadovanej technickej úrovni z hľadiska bezpečnosti prevádzky. V druhej fáze, ktorá by mala nastať v septembri t.r. nastane postupná etapovitá realizácie tmavých bodov. V tomto období bude realizované pravdepodobne aj osvetlenie v lokalite Malej Hôrky, na ktorú sa pýtali občania v diskusii na stránke mesta. O priebehu a výbere požiadaviek budeme priebežne občanov informovať.


Ako postupuje realizácia rekonštrukcie osvetlenia v meste?


V súčasnej dobe (2009) sa v zmysle predloženého projektu realizuje celková výmena osvetlenia na mestskom cintoríne, na Ul. 29. augusta, Partizánskej ul. Prievidzskej ul. Chcel by som dať do pozornosti, že súčasťou opravy a výmeny osvetlenia na Prievidzskej ul. je aj samostatné osvetlenie prechodu pre chodcov na križovatke k obchodnému reťazcu LIDL. Toto opatrenie považovalo mesto za svoju prioritu a je v súlade s požiadavkami dopravného inšpektorátu. Nepochybne prispeje k bezpečnejšej prevádzke na tejto frekventovanej križovatke.


Na verejných diskusiách sa občania pýtali, prečo sa opravujú tie časti osvetlenia, ktoré sú podľa ich názoru v poriadku.


Ide o lokalitu na Partizánskej ul. kde sa robila oprava el. vedenia. Práve táto oblasť má po technickej stránke najhoršiu kvalitu. Po dôkladnom prešetrení sme zistili, že dochádza k stavu, keď cez uzemnenie preráža el. prúd, čo by mohlo viesť k úrazu. Preto sa začalo práve na tejto ulici. Ak sa aj robila v minulosti oprava osvetlenia, bolo to len čiastkové riešenie. V súčasnej dobe sa robí komplexná rekonštrukcia el. vedenia i lámp.

Aj v prípade, že sa nepodarí zaradiť všetky požiadavky občanov, je veľmi dôležité, že sa ľudia zapojili a upozornili, kde pociťujú v oblasti verejného osvetlenia nedostatky.


 

dnes je: 15.10.2019

meniny má: Terézia

podrobný kalendár

webygroup

English version
Úvodná stránka