Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná

Požiadajte mesto o dotáciu do konca septembra!Vytlačiť
 

 

ilustračný obrázokKoncom septembra sa začína plánovať rozpočet mesta na budúci rok. Časť financií mesto, tak ako každý rok, vyčlenení na pekné projekty. Zažiadajte o dotáciu z rozpočtu mesta Handlová do konca septembra.

Dotácia, resp. nenávratný finančný príspevok z rozpočtu mesta je poskytovaný oprávneným osobám vo výške schválenej mestským zastupiteľstvom na účel a za podmienok stanovených všeobecne záväzným nariadením – VZN č.3/2019.

Oprávnení žiadatelia musia byť právnické osoby, fyzické osoby - podnikatelia, ktorí majú sídlo či trvalý pobyt na území mesta, pôsobia či vykonávajú činnosť na území mesta alebo poskytujú služby obyvateľom mesta na podporu všeobecne prospešných, verejnoprospešných účelov, verejnoprospešných služieb a na podporu podnikania a zamestnanosti.

Zameranie a smerovanie dotácii je predovšetkým do nasledovných oblastí:

  • kultúrno - spoločenské aktivity - profesionálne
  • umelecké a amatérske
  • šport, telovýchova a mládež
  • sociálne služby, sociálna pomoc a zdravotníctvo
  • charita rozvoj školstva a vzdelávanie
  • ochrana a tvorba životného prostredia
  • služby na podporu regionálneho rozvoja, zamestnanosti a inštitucionálna podpora

Výška sumy vyhradenej na podporu zo strany mesta sa bude prehodnocovať až pri zostavovaní rozpočtu na rok 2020. Následne sa budú žiadosti posudzovať podľa parametrov a podmienok vo VZN 3/2019. Finančný príspevok bude vybraným subjektov schválený mestským zastupiteľstvom a bude vyplatený formou prevodu a to do 30 dní od podpísania zmluvy o dotácií. Všetky potrebné informácie, presné znenie VZN, podmienky na získanie dotácie ako i žiadosť nájdete v sekcii SAMOSPRAVA VZN 3/2019 po kliknutí sem.

 

 

 


 
 

dnes je: 19.9.2019

meniny má: Konštantín

podrobný kalendár

webygroup

English version
Úvodná stránka