Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná

Na Gymnáziu I. Bellu v Handlovej sa riadne vyučuje. Aktualizácia správy 8.2.2019Vytlačiť
 

Ilustračné foto stretnutie 7.2.2019

Aktualizácia správy 8.2.2019 Mesto Handlová informuje, že oznamovateľ zhromaždenia -štrajku - dňa 7.2.2019 doplnil oznámenie, ktoré bolo opätovne neúplné. Po posúdení bol oznamovateľ zhromaždenia 8.2.2019 vyzvaný na doplnenie do 8.2.2019 do 15.00 h a zároveň mu mesto Handlová navrhlo iný čas konania zhromaždenia - štrajku - v zmysle § 8 od. 1 zákona 84/1990 Zb. v znení neskorších predpisov po skončení výchovnovzdelávacieho procesu, v popoludňajších hodinách po 14.30 h. Oznámenie nebolo doplnené v lehote.

Oznam zo 7.2.2019

V stredu 6.februára 2019 bolo primátorke mesta doručené elektronickou poštou oznámenie pána Petra Smoreka, v ktorom informoval, že sa odo dňa 11. februára uskutoční štrajk za zachovanie Gymnázia I. Bellu v Handlovej. Z dôvodu neúplných informácií mesto dnes vyzvalo oznamovateľa na doplnenie oznámenia bezodkladne v zmysle zákona č. 84/1990 Zb. o zhromažďovacom práve v znení neskorších zmien. (Do 7.2.2019, 16.29 h informácie neboli doplnené.)

7. februára 2019 sa na pôde gymnázia uskutočnilo stretnutie za účasti zástupcov odboru školstva Trenčianskeho samosprávneho kraja, ktorý je zriaďovateľom školy, mesta Handlová, gymnázia a pána Petra Smoreka.

Na základe výstupov zo stretnutia mesto Handlová prikladá stanovisko riaditeľky a zamestnancov Gymnázia I. Bellu v Handlovej tak, ako mu bolo zaslané po stretnutí a je zverejnené na stránke Gymnázia https://gibha.edupage.org/news/?.

Stanovisko Gymnáziu I. Bellu v Handlovej

Verejne prehlasujeme, že vyhlásený štrajk za zachovanie Gymnázia Ivana Bellu nie je aktivitou školy, ale  iniciatívou pána Petra Smoreka, ktorý vyvíja osobné úsilie za zachovanie Gymnázia Ivana Bellu v Handlovej. Všetky jeho aktivity, vrátane vyhlásenia štrajku nekonzultoval s vedením školy a považujeme za nehoráznosť hraničiacu s porušovaním zákona šíriť informáciu o tom, že žiaci nenastúpia do školy a budú štrajkovať. Prehlasujeme, že nesúhlasíme a odmietame takéto formy nesúhlasu, ktoré prezentuje na verejnosti pán Peter Smorek.  

Vyučovací proces v pondelok 11. februára 2019 bude prebiehať podľa rozvrhu.

Riaditeľka Mgr. Dagmar Strmeňová a zamestnanci školy


 
 

dnes je: 23.7.2019

meniny má: Oľga

podrobný kalendár

webygroup

English version
Úvodná stránka