Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná

Právnické osoby a fyzické osoby nezabudnite do 15.februára 2019 oznámiť údaje o malom zdroji znečisťovania ovzdušia. Týka sa len podnikateľských subjektovVytlačiť
 

ilistrarné foto  komin2.jpg

Oznámenie údajov MZZO (právnické osoby a fyzické osoby oprávnené na podnikanie)

V zmysle §6 ods. 4  zákona č. 401/1998 Z.z. o poplatkoch za znečisťovanie ovzdušia je  prevádzkovateľ (právnické osoby a fyzické osoby oprávnené na podnikanie) malého zdroja je povinný oznámiť každoročne do 15. februára obci za každý malý zdroj znečisťovania ovzdušia spotrebu palív a surovín, z ktorých znečisťujúce látky vznikajú, a ďalšie údaje potrebné na zistenie množstva a škodlivosti znečisťujúcich látok vypustených do ovzdušia za uplynulý rok, najmä o druhu a kvalitatívnych ukazovateľoch palív a surovín, počte prevádzkových hodín malého zdroja znečisťovania ovzdušia a o druhu a účinnosti odlučovacích zariadení.

Poplatok za znečisťovanie ovzdušia platia právnické osoby a fyzické osoby oprávnené na podnikanie, ktoré prevádzkujú veľké zdroje znečisťovania ovzdušia, stredné zdroje znečisťovania ovzdušia a malé zdroje znečisťovania ovzdušia, za podmienok ustanovených vo vyššie uvedenom zákonom.

Všetky potrebné informácie nájdete v platnom znení Všeobecne záväzného nariadenia mesta Handlová, ktorého súčasťou sú Príloha č.1 oznámenie a Príloha č.2 výška poplatkov, v súboroch na stiahnutie nižšie.

Viac informácií poskytne odd. výstavby MsÚ, ref. životného prostredia Ing. Roman Pavlík 046 519 25 13.

 

 


 
 

dnes je: 27.6.2019

meniny má: Ladislav, Ladislava

webygroup

English version
Úvodná stránka