Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4

Handlová vo filme z minulého storočia. Pozrite si filmy z archívov!Vytlačiť
 

Plagát - Handlová vo filme

Viacerí ste možno zatúžili vidieť na vlastné oči, ako žili vaši starí rodičia alebo rodičia pred  2. svetovou vojnou, aké to bolo, keď Handlová zažívala dni najväčšej slávy a v handlovskej bani pracovalo 3,5 tisíc ľudí, ktorí zo zemských hlbín na svetlo sveta dokázali vyviezť viac ako 1,5 milióna ton vysokokvalitného uhlia. Alebo si pozrieť stavbu železnice z Handlovej do Hornej Štubne, otvorenie športovej haly či obchodného domu Jednota...

Vďaka desiatkam filmových šotov zo Slovenského filmového ústavu a Národního filmového archivu v Prahe, ktorý nám zapožičal aj dokumentárny film o výstavbe železničnej trate Han-dlová – Horná Štubňa, sa v stredu 14.novembra 2018 o 18:00 h budete môcť vrátiť do mi-nulosti akoby na stroji času a lepšie porozumieť tomu, ako videli a chápali svet vaši predkovia, ktorí toto mesto pred niekoľkými desiatkami rokov prevzali od jeho nemeckých zakladateľov a premenili ho na jedno z najkrajších miest nielen hornej Nitry, ale celého Slovenska.

Väčšina šotov bude venovaná baníckej tematike, ale okrem otvorenia športovej haly či ob-chodného domu Jednota uvidíte v sále domu kultúry za symbolické vstupné 1 € aj niekoľko šotov o baníckych učňoch a učilištiach, legendárnej handlovskej elektrárni, čínskych umelcoch v Handlovej, výrobnom družstve Mlaď, pretekoch brannej zdatnosti na Remate a i. Hlavne však zažijete mimoriadne vzácny a povznášajúci pocit medzigeneračnej kontinuity a spolupatričnosti i hrdosti nás všetkých, ktorí pre naše mesto niečo dobré urobili.

Vstupné je symbolické1 €.

Po ukončení premietania vás pozývame na besedu, kde sa budeme rozprávať o Handlovej, jej obyvateľoch, podnikoch, kultúrnych podujatiach či vzácnych návštevách v meste. Besedovať budú Hildegarda Radovská, Jana Oswaldová a Branislav Čukan.


 
 

dnes je: 18.11.2018

meniny má: Eugen

webygroup

English version
Úvodná stránka