Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná

Handlová vo filme z minulého storočia. Pozrite si filmy z archívov! Repríza 27.12.2018 o 18.00 hVytlačiť
 

Plagát - Handlová vo filme

Pre veľký záujem verejnosti sa repríza uskutoční 27. decembra 2018 o 18.00 h

Viacerí ste možno zatúžili vidieť na vlastné oči, ako žili vaši starí rodičia alebo rodičia pred  2. svetovou vojnou, aké to bolo, keď Handlová zažívala dni najväčšej slávy a v handlovskej bani pracovalo 3,5 tisíc ľudí, ktorí zo zemských hlbín na svetlo sveta dokázali vyviezť viac ako 1,5 milióna ton vysokokvalitného uhlia. Alebo si pozrieť stavbu železnice z Handlovej do Hornej Štubne, otvorenie športovej haly či obchodného domu Jednota...

Vďaka desiatkam filmových šotov zo Slovenského filmového ústavu a Národního filmového archivu v Prahe, ktorý nám zapožičal aj dokumentárny film o výstavbe železničnej trate Handlová – Horná Štubňa, sa uskutoční pre veľký záujem verejnosti štvrtok 27. decembra 2018 o 18:00 h. Budete sa môcť vrátiť do minulosti akoby na stroji času a lepšie porozumieť tomu, ako videli a chápali svet vaši predkovia, ktorí toto mesto pred niekoľkými desiatkami rokov prevzali od jeho nemeckých zakladateľov a premenili ho na jedno z najkrajších miest nielen hornej Nitry, ale celého Slovenska.

Väčšina šotov bude venovaná baníckej tematike, ale okrem otvorenia športovej haly či obchodného domu Jednota uvidíte v sále domu kultúry za symbolické vstupné 1 € aj niekoľko šotov o baníckych učňoch a učilištiach, legendárnej handlovskej elektrárni, čínskych umelcoch v Handlovej, výrobnom družstve Mlaď, pretekoch brannej zdatnosti na Remate a i. Hlavne však zažijete mimoriadne vzácny a povznášajúci pocit medzigeneračnej kontinuity a spolupatričnosti i hrdosti nás všetkých, ktorí pre naše mesto niečo dobré urobili.

Vstupné je symbolické1 €.

Po ukončení premietania vás pozývame na besedu, kde sa budeme rozprávať o Handlovej, jej obyvateľoch, podnikoch, kultúrnych podujatiach či vzácnych návštevách v meste. Besedovať budú Hildegarda Radovská, Jana Oswaldová a Branislav Čukan.


 
 

dnes je: 25.6.2019

meniny má: Olívia, Tadeáš

webygroup

English version
Úvodná stránka