Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná

Handlovské Katarínske dni 2018, pozvánky pre predajcov a programVytlačiť
 

Plagát Handlovské Katarínske dni 2018

Program Handlovských Katarínskych dní 2018
Katarínsky jarmok Handlová 23. -24.11.2018

PIATOK 23.11.2018
15.30 h Udeľovanie výročných cien mesta, slávnostné mestské zastupiteľstvo, Mestský úrad Handlová
17.30 h Slávnostná sv. omša ku cti sv. Kataríny, Kostol sv. Kataríny

PIATOK 23.11.2018, pódiový program, Námestie baníkov
13.00 h Retro band
14.15 h Ľudová hudba Bazalička
15.00 h Slávnostné otvorenie Handlovských Katarínskych dní 
16.30 h Grupa Furmana – hudobná skupina z Poľska
18.30 h TEAM revival
20.00 h PETER BIČ PROJEKT

SOBOTA 24.11.2018
Pódiový program, Námestie baníkov
10.00 h DJ SO-CHO – reprodukovaná hudba
Tradičný handlovský jarmok, čas pre výber darčekov a stretnutia s priateľmi. Tešíme sa na vás!

 

Pozývame predajcov na tradičné Handlovské Katarínske dni 2018

Hody na Slovensku majú dlhoročnú tradíciu siahajúcu až do stredoveku.  V obciach na území Slovenska sa slávili buď pri príležitosti vysviacky obecného chrámu, alebo na deň patróna obce. Cirkevná organizácia v Uhorsku dbala na to, aby jednotlivé patrocíniá boli v susedných obciach rovnomerne rozložené v rámci celého roka. Tie v nemeckej obci Krickerhau vychádzali z nemeckého slova Kirchmese a spájali sa s dňom sv. Kataríny, ktorej je zasvätená dominanta mesta Handlová, Farský kostol sv. Kataríny, teda s 25. novembrom.

Obyvatelia na hody prichádzali peši, spájalo sa to s púťou na hlavnú hodovú slávnosť. Z väčších vzdialeností  prichádzali hodovníci na kočoch, na vozoch a neskôr vlakom. Na hodovú slávnosť  sa schádzala blízka aj vzdialená rodina. Veriaci pred omšou vyzdobili kostol a okolie. Všetko sa muselo ligotať čistotou. Gazdiné vyriadili domy, očakávali sa návštevy. Pripravovali jedlá, piekli múčniky, aby pohostili príbuzných tým najlepším. Na hody sa v obci pripravovali pečené husi, kačice, sliepky, bravčové mäso, varila sa hustá domáca slepačia polievka, piekli sa kysnuté makové a orechové koláče, buchty plnené slivkovým lekvárom, jablkové štrúdle, či slané posúchy a kapustníky. Všetky hodové jedlá sa zapíjali vínom a pivom.

Po dopoludňajšej púti, výdatnom hodovom obede sa rodiny vybrali na  jarmok, ktorý sa konal v centre obce, v blízkosti kostola. Nechýbali stánky so sladkosťami, sladkými perníkovými  srdiečkami či koníkmi. Kúpiť si a priniesť domov sladkú maličkosť, ako spomienku na hody, bolo priam povinnosťou. Dievčatá si kupovali handrové bábiky, farebné stuhy do vlasov, gazdiné maľované džbány, taniere či potrebný riad. Chlapci praky, drevené hračky či malé vreckové nožíky.

Hodová slávnosť sa končila večer tanečnou zábavou, ľudovou veselicou. Zábava bola tradíciou a príležitosťou na nadväzovanie známostí. Obnovovali sa spoločenské kontakty, nadväzovali priateľstvá, spolupráce či obchodné kontakty, ktoré trvali roky.  Jana Oswaldová

Príjmite pozvanie na tradičné Handlovské Katarínke dni 2018

V rámci tých tohtoročných je pripravený zaujímavý kultúrny program, tradičný jarmok a chutné občerstvenie a kolotoče. V piatok udelíme ocenenia Handlovčanom na slávnostnom Mestskom zastupiteľstve. Nenechajte si ujsť vystúpenia skupín na Námestí baníkov v podaní poľskej skupiny Gruppa furmana, Team revival a v závere večera Peter Bič projekt.

Jarmok sa bude konať tradične pre MsÚ Handlová a na Ul. Partizánskej. Občerstvenie bude pripravené na Námestí baníkov.

Pozvánky pre predajcov v rámci Handlovských Katarínskych dní 2018

Milí jarmočníci, remeselníci, predajcovia rozličného tovaru a občerstvenia, mesto Handlová vás pozýva na Handlovské Katarínske dni 2018, ktoré sa budú konať 23. a 24. novembra 2018. Pre verejnosť je pripravený opäť zaujímavý program, ktorý bude trvať v piatok do 22.00 h a v sobotu je pripravená reprodukovaná hudba do 18.00 h

Všetkým predajcom ďakujeme za dodržovanie predajného času a tešíme sa na stretnutie v Handlovej už 23. a 24. novembra 2018. 

Pozvánka_OBCERSTVENIE_HKD 2018 Pozvanka-obcerstvenie web.pdf Pozvanka-obcerstvenie web.pdf (173.5 kB)
Pozvánka_JARMOK_HKD 2018 Jarmok-pozvanka.pdf Jarmok-pozvanka.pdf (220.6 kB)
Cestné vyhlásenie_POKLADNA_HKD 2018 cestne vyhlasenie-pokladna.pdf cestne vyhlasenie-pokladna.pdf (95.9 kB)

 
 

dnes je: 20.4.2019

meniny má: Marcel

webygroup

English version
Úvodná stránka