Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4

Peter Kuric alebo olympijský senVytlačiť
 

Peter KuricVrcholom úsilia každého športovca aj juniora sú olympijské hry. Peter Kuric pretekal  na Majstrovstvách sveta juniorov v športovom lezení v  Innsbrucku od 30.8. - 10.9.17, kde sa nominoval po výborných výkonoch na Slovensku. Až konečne 12. septembra, a  teraz už oficiálne prichádza správa, že si Peter vybojoval nomináciu na Olympijské hry juniorov 2018 v Buenos Aires !

Len 13 najlepších lezcov z kategórie A v olympijskej troj-kombinácii  (rýchlosť, bouldering, obtiažnosť), malo možnosť nominovať sa na olympiádu. V kategórii A (juniori do 18 rokov) začal 16-ročný Peter pretekať len tento rok a slová o možnosti nominácie bral skôr s úsmevom. Lezecký maratón majstrovstiev sveta juniorov v Innsbrucku vrcholil v posledný dvanásty deň. Dvadsať finalistov v troj-kombinácii bojovalo zároveň aj o letenku do Buenos Aires. Len prienik do prvej desiatky v záverečnej disciplíne troj-kombinácie (obtiažnosť) mohol posunúť Petra na Olympijské hry juniorov 2018. Peter to nakoniec skvelým šiestim miestom zvládol. Všetkých, ktorý sledovali jeho pôsobenie na Majstrovstvách sveta juniorov nesmierne potešil.

Slová Petrovho trénera Mareka Radovského: „ V konkurencii 130 pretekárov z celého sveta v kategórií A / 2000,2001 podal Peťo solídny výkon. Jeho výkonnostný potenciál je určite vyšší. Poctivou a systematickou prípravou, dotiahnutím technických chybičiek počas roka môžeme dosiahnuť výborný výsledok v Argentíne v októbri budúceho roka. Už teraz ukázal, že napriek nie ideálnym podmienkam na prípravu je schopný konkurovať borcom z celého sveta.“

Športové lezenie ako disciplína bude mať premiéru práve na Olympijských hrách juniorov 2018 v Buenos Aires a o tri roky neskôr na OH v Tokiu.  Nás určite teší, že jedným z reprezentantov Slovenska na tomto svetovom športovom podujatí môže byť aj Handlovčan Peter Kuric. Peťo ďakuje všetkým Handlovčanom za podporu!           

Text: Milan Koša


 
 

dnes je: 22.9.2018

meniny má: Móric

webygroup

English version
Úvodná stránka