Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3

Školský basketbalový klub organizoval letný kempVytlačiť
 

ŠBK Handlová SUMMER CAMPPrvé dva júlové týždne patrili basketbalovému letu s názvom SUMMER CAMP ŠBK Handlová 2017. Na kempe sa zúčastnilo vyše 90 detí z Handlovej a okolia. Na kemp si našli cestu aj deti z iných miest ako Žiar nad Hronom, Žilina, Zvolen, Prievidza a Komárno. Táto účasť svedčí o kvalite kempu a neustálemu nárastu záujmu o basketbal v Handlovej. Kemp prebiehal pod vedením trénera a hlavného organizátora kempu Jána Beráneka, Maroša Minárika a kondičného trénera Ericha Štaudingera. 

Počas kempu prišli medzi deti veľké basketbalové osobnosti. Ako prvý medzi kemeprov zavítal  Marek Kozlík, aktuálny majster SBL (extraligový hráč Interu Bratislava). Marek prišiel ukázať zlatú medailu a porozprával deťom, aké to bolo získať majstrovský titul v Bratislave. Druhým hosťom summer campu bol  Viktor Juríček (extraligový hráč SNV), ktorý porozprával deťom svoje zážitky z pôsobenia v USA a aké je to zahrať si proti aktuálny hráčom NBA. Tretím hosťom bol Branislav Pipíška (extraligový hráč BC Prievidza). Braňo patrí medzi najväčšie vychádzajúce basketbalové talenty na Slovensku a tiež deťom porozprával, aké je to v takom mladom veku byť oporou extraligového tímu.

Ďalší výnimočný hosť, ktorý prijal pozvanie trénera Beráneka a prispel ku kvalite kempu bola obrovská trénerská ikona František Rón. Pán Rón absolvoval s deťmi 2 tréningové jednotky. Z Handlovčanov sa ukázal na kempe len Miroslav Matých (extraligový hráč MBK Handlová), ktorý vždy ochotne medzi deti príde a prinesie tú správnu motiváciu pre začínajúcich basketbalistov. 

Tréner a hlavný organizátor kempu Mgr. Ján Beránek: „Som veľmi rád, že sa nám podarilo pripraviť pre deti dva týždne plné pohybu, zábavy a hlavne basketbalu. Záujem detí o basketbal v Handlovej rastie, čoho dôkazom bola aj účasť na letnom kempe. Potešila nás účasť aj z iných miest. Chcem sa touto cestou poďakovať rodičom, trénerom, hráčom a partnerom kempu za obrovskú podporu. Bez týchto ľudí, by sa kemp určite nemohol organizovať. V mene detí a basketbalu ďakujeme  .  

ĎAKUJEME PARTNEROM : ZŠ, Mierové námestie Handlová, INTERSPORT PRIEVIDZA, McDonalds, Reštaurácia 180, MESTO HANDLOVÁ, Spoločnosť 3b.

Fotogalériu zo života ŠBK Handlová nájdete po kliknutí sem


 
 

webygroup

English version
Úvodná stránka