Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3
mesto Handlová
 
 

Kam cez prázdniny v Handlovej? Pozrite si program na mesiace júl a august. Tešíme sa na všetkých aj 1. a 2. septembra na Regionálnych oslavách dňa baníkov 2017!Vytlačiť
 

Plagát Leto v Handlovej 2017Kam za kultúrou a športom v Handlovej alebo infolist na prázdniny 

Plaváreň mesta Handlová bude počas letných mesiacov júl a august otvorená! Priaznivcov plávania privíta handlovská plaváreň v bazénoch denne od 10.00 do 20.00 hodiny a v ponuke je solárium. Ostatné služby nie sú počas prázdnin v ponuke. Bližšie informácie na telefónnom čísle plavárne 0908 911 401.

V letných mesiacoch bude Štatistický úrad SR vykonávať v handlovských domácnostiach prieskum o používaní palív v domácnostiach. Viac informácií nájdete na aj na www.statistics.sk

Aj v mesiacoch júl a august pokračuje oprava ciest a chodníkov. Do 7. júla bude ukončená oprava chodníka na Ul. 1. Mája, ako aj 2. etapa opravy komunikácie na Ligetskej ulici. Oprava je vykonávaná za úplnej uzávierky tejto časti komunikácie. Aktuálne infomácie nájdete vždy v samostatnom ozname na tejto stránke po kliknutí sem

Letné prázdniny budú aj v materských škôlkach. Otvorené budú jednotlivé triedy nasledovne: od 3. júla do 28. júla elokované pracovisko na Morovnianskej ceste a od 31. júla do 25. augusta elokované pracovisko na Ul. SNP 27.  V termíne od 28. do 31. augusta bude prerušená prevádzka vo všetkých elokovaných pracoviskách MŠ v Handlovej. Štandardná prevádzka vo všetkých triedach a elokovaných pracoviskách materských škôlok začne v pondelok 4. septembra 2017.

V Handlovej sa konal Slovakia Cup 2017 v plážovom volejbale telesne postihnutých volejbalistov v areáli Hutira relax clubu v dňoch 30. júna až 1. júla. Počas každého boli pripravené v dopoludňajších hodinách 3 zápasy a v popoludňajších 2 zápasy. Na turnaji sa zúčastnilo celkom 5 družstiev aj zo zahraničia, a to z Poľska a Kazachstanu.

Handlovská 24-ka, futbalový nonstop maratón sa konal v priestoroch ihriska na ZŠ Školská v Handlovej. Podujatie začalo výkopom v sobotu 1. júla na poludnie a hralo sa nepretržite 24 hodín. Turnaja sa zúčastnili žiaci do 14 rokov z družobného maďarského mesta Šarišáp. Piaty ročník vyhrali Handlovčania-Krekáči nad Prievidžanmi-Bôbarmi 270:245. Celkové skóre po 5. ročníku je 2:3 a na turnaji rotovalo spolu 245 hráčov.

Farnosť Handlová a o.z. Karpaty Art Gallery organizovalo v sobotu 1. júla v poradí 5. ročník Juniálesu. Podujatie začalo o 13.00 h pešou púťou do Novej Lehoty. Po sv. omši sa uskutočnila prezentácia knižnej publikácie o živote a práci biskupa a čestného občana mesta Handlová Petra Dubovského. Návštevníci mohli dobrovoľným príspevkom podporiť záchranu Kostola sv. Mikuláša v Novej Lehote, ktorý bol postavený v roku 1785 na gotických základoch staršieho kostola z 15. storočia.

Mestský kynologický klub organizoval 2. ročník kynologického preteku „O banícky pohár mesta Handlová“ v areáli ZŠ Morovnianska cesta v sobotu 1. júla 2017. Podujatia sa zúčasnilo spolu 29 psovodov a súťažilo sa v piatich kategóriách.

Centrum voľného času Handlová  pripravilo v čase letných prázdnin týždne plné zaujímavých aktivít v letných táboroch pre deti:

 • návštevu kúpaliska,
 • jazdu na koňoch,
 • lezenie na Bouldrovej stene,
 • turistuku spojenú s opekačkou,
 • výlety na Rematu,
 • do ZOO do Bojníc,
 • tréningy bojového umenia Aikido,
 • športové turnaje,
 • kopec zábavných hier.

Poplatok na jeden deň je 7eur, pričom v cene je zahrnutý  teplý obed. Pre členov DO Fénix Handlová poskytujeme zľavu 2 Eurá, t.j. poplatok na jeden deň je 5 Eur. Máte možnosť absolvovať len vybrané dni, t.j. nie je povinné zaplatiť celý týždeň. Viac info na 0918 525 035

Dom kultúry mesta Handlová pozýva na Leto na námestí – od 7. júla do 18. augusta 2017. Budeme sa na Vás tešiť vždy v piatok o 17.00 na Námestí baníkov. Začíname už 7. júla. Počas jednotlivých podujatí sa môžu prezentovať výrobcovia handmade výrobkov z Handlovej. Ak vyrábate niečo vlastnými rukami a chcete, aby sa o Vás vedelo, stačí sa ohlásiť v DK Handlová, alebo na cukan77@gmail.com

Podujatia sa konajú len v prípade priaznivého počasia.

 • POZOR! Koncert dňa 7.7. o 17,00 h – STOP BAND - z každého rožka troška je z dôvodu neriaznivej predpovede počasia ZUŠENÝ (pozrite si aj oznam o výstrahe SHMÚ po kliknutí sem. Po dohvore DK Handlová s členmi STOP BAND je náhradný termín koncertu 16. august o 17.00 h na Námestí baníkov. 
 • 21.7. o 17,00 – ÚSVIT - country (koncert)
 • 28.7. o 17,00 – VEGA - hviezda TV Šláger (koncert)
 • 4.8. o 17,00 – O dvoch hrochoch - Divadielko Severka (divadielko pre deti)
 • 11.8. o 17,00 – Pé Dé a priatelia - pop rock (koncert)
 • 18.8. o 17,00 – COLOR - pop (koncert)

Mesto Handlová a DK Handlová pozýva na Bažant kinematograf. Rretroautobus s nádielkou kvalitných slovenských a českých filmov príde do Handlovej od utorka 11.7. do piatka 14.7. 2017 vždy o 21.30 h na Námestí baníkov Handlová. V ponuke sú nasledovné filmy.

 • 11.7. - OBECNÁ ŠKOLA, Československo, 1991
 • 12.7. - UČITEĽKA, Slovensko/Česko, 2016
 • 13.7. -  TEÓRIA TIGRA, Česko/Slovensko, 2016
 • 14.7. -  SEDEM ZHAVRANELÝCH BRATOV, Slovensko/Česko, 2015

Mestská knižnica pozýva prázdninujúce deti, rodičov a starých rodičov na Prázdninové stredy v knižnici, vždy od 10.00 h. Po prečítaní knižky si deti v tvorivej dielni tie najkrajšie, najzaujímavejšie, najveselšie priblížia v dielňach. Čítať budeme:

 • 12.7. Pipi Dlhá Pančucha
 • 19.7. O medvedíkoví bez mena
 • 26.7. Zverinec na siedmom poschodí
 • 2.8.   Humorné rozprávky
 • 9.8.   Nejdem a basta!
 • 16.8. Maťko a Kubko
 • 23.8. Námorník Kapko Dierka
 • 30.8. Opice z našej police

Súčasťou letných podujatí je aj otvorená letná čitáreň pred knižnicou, v čase otváracích hodín od 8.00 do 17.00 h. Pobočka knižnice v priestoroch ZŠ Morovnianska cesta bude od 15. júla zatvorená.

Slovenské banské múzeum pozýva prázdninujúce deti v utorky na prehliadku spojenú so zábavným kvízovým dopoludním s odmenou. V piatok si príďte do filmového klubu pozrieť film Ako baník k zlatu prišiel. Viac info na www.muzeumbs.sk

Karpaty Art Gallery pozýva na výstavu Fero Lipták -Scriptorium. Fero Lipták je významný slovenský umelec, ktorý sa venuje maľbe, kresbe, grafike a ilustrácii. V programe vernisáže sa predstavil handlovský gitarista Jozef Engerer. Otvorenie výstavy sa konalo v utorok 4.7.2017 o 17.00 h. v Karpaty Art Gallery v Handlovej. Výstava potrvá do 4.8.2017.

Farnosť Handlová a mesto Handlová pozývalo v rámci podujatí Letná pauza 2017, 5. júla o 19.00 h do Kostola sv. Kataríny na koncert Ludus Tonalis Cuore barocco. Koncert bol výnimočným vystúpením mladých ľudí, ktorí hrajú na barokové hudobné nástroje a handlovský koncert bol venovaný tvorbe J.S.Bacha.

V Handlovej vystúpi svetoznámy Handlovčan René Lacko. Príďte 7.7.2017 o 18:30 h do Hutira Relax Clubu na koncert.

Mesto Handlová, Dom kultúry mesta Handlová a ďalší organizátori pozývajú na podujatie Vatra zvrchovanosti v piatok 14. júla od 16.00 h do Handparku (park za nemocnicou). V programe vstúpia FS Hájiček z Chrenovca-Brusna, Poluvská muzika, DĽH spod Rokoša. Podujatie pre rodiny s deťmi bude plné atrakcií a na všetkých čaká bohatá tombola.  O 15.30 h sa bude na Námestí baníkov, pred mestským úradom konať stužkovanie Lipky zvrchovanosti. Kliknite si aj na samostatný oznam

Mesto Handlová a spoločnosť Lidl otvára v Handlovej ihrisko Žihadielko! Otvárať sa bude 15. júla 2017 od 10.00 h na sídlisku Mostná. Príde aj Maja a mesto pridá dve ďalšie ihriská. Pripravený je bohatý program pre deti aj pre dospelých. Súčasťou podujatia je otvorenie dvoch ihrísk, ktoré pre vekovo staršie deti pripravilo mesto Handlová v priestore vnútrobloku na Mostnej ulici. Viac si o programe môžete prečítať v samostatnom ozname po kliknutí sem.

Mesto Handlová a Ivan Jakušovský pozývajú mladých tanečníkov na celodenný Hip-Hop maratón BOOMBOX v sobotu 15. júla od 10.00 h. do 22.00 h. v Hutira Relax Club. Príde aj Laci Strike. Viac o programe si prečítajte po kliknutí sem.

Dom kultúry mesta Handlová pozýva na aktuálne svetové premiéry filmov do Digitálneho  kina Baník. Aktuálny program nájdete  na www.kino.handlova.sk

Mesto Handlová a spoločnosť HATER Handlová spol. s r.o. oznamujú, že zvoz triedeného odpadu v mesiaci júl sa bude konať v nasledovných termínoch: Mesto  Handlová, Horný koniec a Nová Lehota – plasty 12, a 26.7., papier 4. a 19.7., sklo 1.7. Na dolno konci a  v Morovne sa bude odpad zvážať: plasty 14. a 28. 7., papier 7.7.

Mesto Handlová organizuje a pozýva na tradičnú spomienku Deň bielych ruží, vo štvrtok 10. augusta 2017 s nasledovným programom: 9.30 h Posledné spojenie – rozozvučanie kostolných  zvonov a o 18.00 h Stretnutie pri pamätníku baníkov Ul. 29. augusta spojené s príhovormi a položením bielych ruží k pamätníku delegáciami.

Mesto Handlová spolu s ďalšími  organizáciami pozývajú na kladenie vencov pri príležitosti 73. výročia SNP na Námestie baníkov v piatok 25. augusta o 15.00 h.

Mesto Handlová a Centrum voľného času pozýva na Námestie baníkov na Bubble day – Medzinárodný deň bublín, v piatok 25. augusta od 16.00 h.

Dom kultúry mesta Handlová a mesto Handlová pozývajú širokú  verejnosť na Regionálne oslavy dňa baníkov 2017, ktoré sa budú konať v dňoch 1. a 2. septembra 2017. Už dnes sa môžete nahlásiť do alegorického sprievodu Pálfyho Laura 2017, ktorý sa bude konať 2. septembra a využiť tak priestor na prezentáciu svojich aktivít. Svoju účasť nahláste na 0918 610 816. Tento rok sa môžu návštevníci tešiť na bohatý program. V piatok vystúpi kapela  Legendy se vracejí a Peter Nagy so skupinou Indigo. V sobotu 02. 09. 2017 Horkýže slíže, kapely zo Šláger TV, folklórne súbory zo Slovenska a ďalší. Hudobný program je pripravený od 10.00 hod. do neskorých večerných hodín a určite zaujme aj Banícky jarmok. Viac o podujatí sa dozviete v samostatnej podstránke po kliknutí sem. Predajcovia tam nájdu podmienky predaja.

Spracovalo odd. masm. politiky MsÚ Handlová, handlova@handlova.sk, Tel.: 0908 342 616. V Handlovej  3.7.2017


 
 

webygroup

English version
Úvodná stránka