Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4

Jarný výtlkozber. Nahláste výtlky na mestských komunikáciách do konca marca 2017 Vytlačiť
 

Handlová, 28.2.2017

Tak ako každý rok sa po skončení zimnej údržby vo väčšom množstve objavujú bodové poruchy povrchov komunikácií -  výtlky . V tomto roku vyzýva mesto Handlová na spoluprácu svojich obyvateľov s požiadavkou na určenie lokalít výskytu výtlkov na mestských komunikáciách vzniknutých po zimnom období.

Jarný výtlkozber

Prechodné obdobie, kým dovolia poveternostné podmienky pristúpiť k opravám, mesto Handlová využíva na zber informácií o výtlkoch, ktoré spracuje a vytvorí harmonogram opráv. Odd. výstavby, územného plánu, dopravy a životného prostredia MsÚ Handlová pravidelne monitoruje situáciu na miestnych komunikáciách, pomoc obyvateľov prispeje k efektívnejšiemu plánovaniu.

Obyvatelia môžu nahlasovať svoje podnety v rámci zberu informácií „Jarný výtlkozber“ v termíne od 1. marca do 31.marca 2017. Svoje podnety môžu Handlovčania nahlasovať prostredníctvom služby Odkaz pre starostu, pre rýchlejšiu orientáciu je vhodné napísať do nahlásenia „Jarný výtlkozber“, môžu zaslať email na handlova@handlova.sk, predmet správy „Jarný výtlkozber, resp. kontaktovať členov Komisie výstavby pri Mestskom zastupiteľstve mesta Handlová.

V tohtoročnom rozpočte samospráva Handlovej vyčlenila na letnú údržbu mestských komunikácií vrátane opravy výtlkov z vlastného rozpočtu 30 tis. Eur. Mesto Handlová má vo svojej správe takmer 45 km ciest. Opravy výtlkov sa budú vykonávať do vyčerpania plánovaného rozpočtu, v závislosti od klimatických podmienok a podľa priorít t.z., že s opravou sa začne v tých oblastiach mesta, kde premáva MHD, je vyššia koncentrácia dopravy a pod.

V Handlovej opravuje výtlky Spoločnosť HATER Handlová spol. s.r.o., ktorá vykonáva údržbu mestských komunikácií a na opravu výtlkov využíva zariadenie fungujúce na princípe infražiarenia. Teplotou sa prepojí starý asfalt, doplňujúcou hmotou, ktorá je v podstate odpadový materiál, (tzv. výfrezky). Takáto oprava výtlkov je efektívna a šetrná k životnému prostrediu.

Spracovala. Mgr. Jana Paulínyová, Odd. komunikácie MsÚ Handlová, tel: 0908 342 616, jana.paulinyova@handlova.sk, www.handlova.sk


 
 

dnes je: 21.5.2018

meniny má: Zina

webygroup

English version
Úvodná stránka