Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná

Plán zimnej údržby komunikácií 2018/2019

 • Plán zimnej údržby komunikácií 2018/2019

Operačný plán pre výkon zimnej údržby mestských komunikácií v meste Handlová a mestských častiach v zimnom období 2018/2019

Logo HATER Handlová spol. s.r.o.

 • Operačný plán zimnej údržby je základným organizačným podkladom pre činnosť pracovníkov a techniky pri zaisťovaní zjazdnosti a schodnosti mestských ciest, chodníkov, parkovacích a spevnených plôch v majetku mesta Handlová (“ďalej len MK“), Remata vrátane mestských častí Morovno a Nová Lehota okrem ciest, ktoré sú v správe Správy ciest TSK v k.u. mesta Handlová a mestských častí.
 • Cieľom zimnej údržby je, aby sa v maximálne krátkom čase s prihliadnutím na poveternostné podmienky a priority zaistila bezpečná zjazdnosť MK.
 • Rozsah činností je rozdelený do troch stupňov dôležitosti:
 1. stupeň – komunikácie, zaisťujúce hromadnú autobusovú prepravu, príjazdy k zdravotníckym zariadeniam, školám a dopravno-nebezpečné miesta (výjazdy z trasy MHD na MK, resp. štátnu cestu I/9)
 2. stupeň - ostatné komunikácie, nezaradené do 3. stupňa dôležitosti
 3. stupeň - medziblokové komunikácie, menej frekventované chodníky, odstavné plochy, parkoviská, účelové komunikácie.
 • Operačný plán uvádza povinnosti majiteľov, správcov a užívateľov nehnuteľností priľahlých k chodníkom.
 • Výkon ZÚMK spočíva najmä v odstraňovaní snehu, zdrsňovaní ujazdených a utlačených vrstiev snehu na MK. O výjazde techniky a o vhodnom spôsobe výkonu činnosti (hrnutie, posyp) rozhoduje dispečer na základe aktuálnych a predpokladaných poveternostných vplyvov.

 • Komunikácia medzi dispečerom a vodičmi zabezpečujúcimi ZÚMK je zabezpečená prostredníctvom mobilných telefónov. Okrem toho je zabezpečené telefonické spojenie občanov na dispečera na t.č.: 0918 471 852 – NONSTOP.

 • Občania môžu pripomienky k výkonu ZÚMK zasielať aj mailom na: hater@nextra.sk Spoločnosť HATER - HANDLOVÁ, s.r.o. sa snaží zmierňovať následky zimy, nedajú sa však úplne odstrániť. Pri kalamitných stavoch nie je možné udržiavať všetky MK v ideálnom stave, preto sa v týchto prípadoch venuje zvýšená pozornosť hlavným trasám a nebezpečným úsekom a až potom ostatným častiam mesta a mestských častí.

 • Operačný plán pre výkon zimnej údržby mestských komunikácií v meste Handlová a mestských častiach v zimnom období 2018/2019 schválený na MsZ dňa 25.10.2018 nájdete v súbore na stiahnutie po kliknutí sem

 

dnes je: 14.10.2019

meniny má: Boris

podrobný kalendár

webygroup

English version
Úvodná stránka