Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná

1.plánovacie stretnutie na ul.29 augusta

 

AKO DOPADLO 1.PLÁNOVACIE STRETNUTIE V NOVEJ LOKALITE ?
NA JEDNOTKU:-)

 

V sobotu 7. mája sa 2011 medzi 9.00 a 13.00 h uskutočnilo 1. plánovacie stretnutie s obyvateľmi z činžových domov na ul.29 augusta s.č.95, ktoré sa tešilo veľkému záujmu.

 

 

      

 

V príjemnej atmosfére a vďaka slnečnému počasiu susedia diskutovali o danom priestranstve a o možnostiach, ako ho upraviť, čo na ňom postaviť, čo zrenovovať... Spolu s moderátorkou plánovania Ing.arch. Karolínou Mikovou a projektovou manažérkou Martinou Paulíkovou z nadácie EKOPOLIS, ľudia hovorili o tom, čo je na súčasnej ploche pekné, využívané, ale aj problematické. Výsledkom dopoludnia boli 4 vizuálne návrhy obyvateľov, ktorí v menších skupinkách premietali svoje nápady na papier. Kreslili rodičia s deťmi, seniori, mladí i stredná generácia. Pre menšie deti si DaMP pripravil hry a športové aktivity. Ideálnym ukončením stretnutia bolo grilovanie klobások a špekáčikov, relax pri koláčikoch, ktoré upiekli susedky a diskusia o tom, čo bude ďalej.

 

 

  


Čo je v tomto projekte veľmi významným prvkom, je skutočnosť, že vďaka účasti 50-60 ľudí ožili medziľudské vzťahy, podnietila sa debata o tom, ako priestor zveľadiť, ale sa oň aj následne starať. Veľmi nás teší, že vďaka návrhom, ktoré obyvatelia prezentovali, sa opäť v krátkom čase stretneme a rozhodneme o tom, akú novú tvár priestranstvo dostane.

 

Ďakujeme všetkým, ktorí prišli za ich nápady, za chuť zapojiť sa do budovania novej krásnej a funkčnej plochy a za zaangažovanosť pri organizovaní stretnutia.

 

A pokračujeme ďalej... :-)

 

Tím projektu: L.Lenhart, P.Juríček, D.Šafariková, S.Jobová, L.Kello, S.Kohútová

 

 


 

dnes je: 23.10.2019

meniny má: Alojzia

podrobný kalendár

webygroup

English version
Úvodná stránka